אימון אישי וקבוצתי למנהלים

אימון ניהולי אישי

"המקור השכיח ביותר לטעויות בהחלטות ניהוליות הוא שימת דגש על מציאת התשובה הנכונה במקום על מציאת השאלה הנכונה"- פיטר דרוקר.
האימון רואה במתאמן אדם שלם, יצירתי ובעל תושייה. יש בו את כל הנדרש למימוש הצלחתו. המאמן אינו נותן תשובות אלא שואל שאלות, שתכליתן לסייע למתאמן למצוא את התשובות הנכונות עבורו.

מטרתו העיקרית של תהליך אימון אישי למנהל היא להעלות את רמת הישגיו והצלחתו של המנהל ואת תרומתו למטרות הארגון. תחילתו של תהליך כזה הוא בהגדרת תוצאות מ 7 הבטים: מטרות התפקיד, מטרות היחידה, מטרות הארגון, מטרות אישיות, מטרות מנקודת ראות יחידות אחרות בארגון, מטרות מנקודת ראות הסביבה החיצונית ומנקודת ראות הכפופים. נוסף לתוצאות נגדיר מדדי הצלחה במונחי תפוקה. ה’תפוקה’ של התהליך היא: ‘מפת התוצאות’ מדדי הצלחה, סדרי עדיפויות, תכנית פעולה המותאמת אישית למתאמן, חולשות ועוצמות של המנהל בהקשר השגת התוצאות. האימון מתבסס על אסכולה הנקראת “אימון ממוקד תוצאות”. (ע”פ המתודולוגיה של איק”א הדרכות).

 
אורך תהליך אימון ניהולי אישי כ 8-10 מפגשים. שעה וחצי כל מפגש.
 

 

אימון ניהולי קבוצתי

“יעדים הם חלומות עם תאריכי הגשה” – דיאנה שארף האנט

אימון קבוצתי מבוצע לקבוצה בארגון בעלי מטרה משותפת. אימון קבוצתי מאפיין גם הוא את הפרטים ואת הקבוצה מבחינת היכולות, הצרכים, המטרות ואסטרטגיות הפעולה שלהם.

אורך תהליך אימון ניהולי קבוצתי כ 6-8 מפגשים.

הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

החברים שלנו מקבלים הטבות בלעדיות, עדכונים ואיחולים לבביים ישירות לתיבת המייל שלהם.

אנו מתחייבים שלא יעשה כל שימוש בפרטי ההרשמה שלכם מלבד אלו המצויינים למעלה

דילוג לתוכן